Şanzımandan Ses Gelirse Ne Olur?

Şanzımandan Ses Gelirse Ne Olur?

Şanzımandan ses gelirse ne olur ve bu konuda ne yapmak gerekir diyorsanız önce araç şanzımanını yakından tanımanız gerekir. Vites kutusu olarak bilinen şanzıman bir araçta bulunan en kompleks sistemlerden biridir. Şanzıman içinde yer alan çok sayıda parça ve bileşen, bu sistemin karmaşık yapısını ortaya koyar. 
 
Mekanik ve metal parçaların bir arada ahenk içinde çalışması araçlar için hayati önem taşır. Dişli ve metal parçaların bir arada düzenli çalışması için yağ kullanımı önemli bir gereksinimdir. Zamanla yağ sorunları ortaya çıkacak olursa. Bu mekanik sistemlerin sürtünmeden dolayı farklı sesler çıkarması mümkün olur.
 

Şanzımandan Ses Gelirse Ne Olur?

Şanzımandan Hangi Sesler Gelir?

Şanzımandan Hangi Sesler Gelir?

Şanzımandan gelen sesler değişik şekilde duyulur ve bu sesler bir takım sorunların habercisidir. Şanzımandan ses gelirse ne olur diyor ve bu konuda çözüm arıyorsanız sesin durumuna göre değerlendirme yapmak daha mantıklı olacaktır. Şanzımandan gelen uğultu ve ıslık tarzı seslerin sistemin yağlanması ile alakalı sorunları ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Yağ kontrolü ve gerekli değişim çalışmaları ile bu türden sorunların daha kolay aşılması sağlanır.
 
Şanzımandan gelen ses eğer tıkırtı şeklinde ise o zaman dişli ve benzer parçalarda bir bütünlük sorunu olabilir. Sistem içinde küçük de olsa kopmuş parçalar sorunların büyümesine neden olabilir. Şanzımanı korumak ve masrafları daha düşük tutmak adına bu tespit edilen sorunların hemen çözüme kavuşturulması gerekir. Şanzıman bakımı ve gerekli kontroller zamanında yapılırsa, şanzımandan herhangi bir ses gelmez. Sessiz ve sorunsuz çalışan şanzıman ise araç için uzun ömürlü kullanım konusunda önemli bir avantajı gösterir.
 

Şanzımandan Hangi Sesler Gelir?

Otomatik Şanzıman Uğultusu İçin Ne Yapmak Gerekir?

Otomatik Şanzıman Uğultusu İçin Ne Yapmak Gerekir?

Otomatik şanzıman uğultusu olursa bu sesin mahiyetine bakmak ve bu konuda çözüm üretmek araç sahipleri için çok kolay değildir. Bu gibi durumlarda işin uzmanı olan bir servise müracaat etmek daha akılcı bir yol olarak karşınıza gelmektedir. Uğultu, ıslık ve tıkırtı sesleri ortaya çıktığında her bir ses farklı bir şanzıman problemini anlatır.
 
Otomatik şanzıman uğultusu için servisimiz her zaman çözümden yana çalışmalarla karşınızda olur. Uzman ekip kalitesi ve donanım konusundaki üst düzey teknolojimiz, bu türden sorunların çözüme kavuşmasına yardımcı olur. Şanzıman ve onu oluşturan parçaların tamir ve değişim hizmeti, servisimiz tarafından çok titiz şekilde hizmet olarak sunulur.
 

Otomatik Şanzıman Uğultusu İçin Ne Yapmak Gerekir?